Albedo 100 - otázky a odpovědi - 3. díl

Odpovědi na nejčastější otázky o reflexním spreji na domácí mazlíčky

 
reflexní sprej na koně 

 

Představuje aplikace reflexního spreje Albedo100 na zvířecí srst nějaké nebezpečí?

V případě zvířat byste měli použít variantu Albedo100 Horse & Pets. Ta byla vyvinuta tak, aby zajišťovala optimální viditelnost a přitom byla maximálně šetrná k srsti zvířat.

Reflexní sprej Albedo100 Horse and Pets byste neměli aplikovat na srst zvířat, o kterých víte, že jsou citlivá na šampón a podobné produkty. Samozřejmě nesmíte sprej aplikovat na zranění, otevřené rány nebo do tváře. Reflexní sprej Albedo100 Horse and Pets aplikujte venku a zajistěte, aby se zvíře spreje nenadýchalo. Pokud dodržíte tyto pokyny, je použití tohoto produktu bezpečné a zvýší viditelnost a bezpečnost vašeho zvířete.

Pokud tento sprej nastříkáte na mokrou srst, lepidlo se nepřilepí a reflexní částice se nezachytí tak, jako by tomu bylo v případě suché srsti. Reflexní účinek tedy při aplikaci na vlhkou/mokrou srst bude značně snížený.

Doporučujeme provádět aplikaci spreje pouze na suchou srst. Pokud se srst namočí až po aplikaci, nepředstavuje to problém, musí být suchá při aplikaci a několik minut po ní.

Co když si zvíře po aplikaci reflexního spreje Albedo100 Horse and Pets olíže srst?

Složky spreje, které po aplikaci ulpí na srsti, tedy lepidlo a reflexní mikročástice, nejsou škodlivé. Po pozření nejsou trávicím systémem vstřebávány (nejsou biologicky vstřebatelné). Pokud ale vaše zvíře zkonzumuje velké množství, měli byste se obrátit na veterináře. Vždy udržujte tyto produkty mimo dosah dětí a zvířat.

Dá se reflexní sprej Albedo100 Horse and Pets použít na mokrého koně?

Viz předchozí odpověď. To samé platí i pro koně. Doporučujeme aplikaci výhradně na suchou srst. Pokud nastříkáte koně před projížďkou, není problém, když potom začne pršet. Neaplikujte však sprej na mokrou/vlhkou srst, protože by došlo ke značnému poklesu reflexního účinku.

Nejlepší viditelnosti se dosahuje při aplikaci na pohybující se části těla. Aplikace na nohy (z přední strany předních nohou a ze zadní strany zadních nohou) a ohon zajišťuje optimální viditelnost. Při aplikaci reflexního spreje na přední nohy zajistěte, aby sprej nevnikl zvířeti do tváře. Nejlepší je aplikovat sprej venku po větru, směrem od tváře zvířete.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.