Albedo 100 - otázky a odpovědi - 2. díl

Odpovědi na nejčastější otázky o reflexním spreji na textil a o reflexním spreji na kov, dřevo a plasty

Albedo100 reflexní spreje mix box

Je reflexní sprej Albedo100 vhodný k aplikaci na všechny tkaniny?

Reflexní sprej Albedo100 je určen k aplikaci na suchý oděv a nejlepší přilnavost má na materiálech jako džínovina, flís, lněné tkaniny atd. Přilnavost ke tkaninám z plastů nebo nylonu je nižší.

Může být sprej aplikován na všechny druhy oděvů/tkanin?

Existují nějaké materiály, na které by být aplikován neměl? Sprej můžete aplikovat na všechny oděvy. Z kožených oděvů se však velmi obtížně odstraňuje. Reflexní sprej Albedo100 nemá vliv na povrch, strukturu, omak ani barvu oděvu/tkaniny.

Nastříkal jsem reflexním sprejem Albedo100 Invisible Bright své džíny, ale žádný účinek nevidím?

Pokud postupujete podle pokynů, vytvoří se vrstva spreje, která je v denním světle neviditelná, ale ve tmě odráží světlo. Takže byste sprej na oděvu neměli rozeznat, dokud na něj neposvítíte. Neaplikujte sprej na vlhké povrchy. Používejte jej pouze na suché povrchy, jinak dojde ke ztrátě většiny reflexního účinku. To se týká obzvláště zvířecí srsti.

Pokud žádný reflexní účinek nepozorujete, je to obvykle kvůli způsobu, jakým výsledek aplikace kontrolujete. Nejlepší způsoby, jak výsledek zkontrolovat jsou následující:

Podržte svítilnu ve výši svých očí a osvětlete s ní povrch ošetřený sprejem.
Vyfotografujte ošetřený povrch fotoaparátem s bleskem a prohlédněte si snímek.

Posaďte se do auta, zapněte čelní reflektory a z dálky si ošetřený objekt prohlédněte.

Trvanlivost aplikovaného reflexního spreje Albedo100 závisí na několika faktorech. Hlavní faktory zahrnují to, jestli je ošetřený povrch vystaven mechanickému otěru, typ materiálu, na který jste sprej aplikovali, a množství aplikovaného spreje.

Za normálních podmínek a namáhání sprej vydrží například na džínech po dobu několika dní. Protože dochází k postupnému otěru naneseného spreje, doporučujeme provádět pravidelnou kontrolu reflexního účinku a v případě potřeby obnovit vrstvu spreje.
Po vyprání oblečení sprej úplně zmizí, takže jej musíte aplikovat znovu.

Spreje Albedo100 Invisible Bright a Horse and Pets po vyprání nebo omytí zmizí. Pokud nezmizí úplně, znamená to, že jste nanesli příliš silnou vrstvu z přílišné blízkosti. Po čase však nanesený sprej zmizí. Namočte objekt do vody s mýdlem/detergentem a pečlivě jej ručně vyperte.

Nezapomeňte, že sprej Albedo Permanent Metallic je permanentní a určený k trvalému použití, takže je neodstranitelný.

Zůstane reflexní sprej Albedo100 na oblečení, i když si vyjdu v dešti?

Ano. Ale pamatujte na to, že reflexní sprej Albedo100 má nejlepší přilnavost k povrchům, které jsou při aplikaci suché. Pokud po aplikaci vyjdete do deště, sprej se nesmyje. Zmizí teprve působením detergentů v pracím prášku společně s mechanickým účinkem pračky.

Chci si nastříkat kajak a jízdní kolo a zajímalo by mě, jestli existuje nějaký produkt Albedo100, který lze aplikovat na kovy a plasty, který je trvanlivý a odolává vodě a detergentům? Ano! V takovém případě použijte reflexní sprej Albedo100 Permanent Metallic. Jde o permanentní sprej, který po omytí nezmizí. Dosáhnete s ním ohromujících účinků při aplikaci na kola dětských kočárků, jízdní kola, vrata, dopisní schránky, kajaky, popelnice, nářadí, kovy, natřené povrchy, chodníky, nylonové textilie, cyklistické přílby atd.

Jak dosáhnout nejlepšího výsledku při nastříkání symbolů a textu?

Pomocí spreje můžete vytvořit různé symboly a texty. Jediným omezením jsou hranice vaší představivosti. Nejlepšího účinku dosáhnete, když si vystřihnete šablonu a nástřik provedete přes ni (abyste vytvořili rovné okraje).

Je reflexní sprej Invisible Bright neviditelný?

Reflexní sprej Invisible Bright se na většině tkanin jeví jako neviditelný, ale odráží světlo, které na něj dopadá. Na většině tkanin je sprej Invisible Bright za denního světla nepostřehnutelný. Když je však tento sprej aplikován na některé tmavé či hladké tkaniny nebo v příliš velkém množství, může se za denního světla jevit jako našedlý povlak. V takovém případě můžete část naneseného spreje otřít nebo jej vypráním z oděvu odstranit úplně. Sprej nemá vliv na kvalitu tkaniny.

Na jakých materiálech sprej nejlépe ulpí?

Reflexní sprej Invisible Bright ulpívá na suchých tkaninách a jeho aplikace je nejúčinnější na vláknitých tkaninách, jako je džínovina, flís, lněné plátno a určité typy nylonových tkanin. U lesklých syntetických materiálů může být reflexní účinek omezen v důsledku nízké přilnavosti.
Impregnované materiály jsou vyvinuty tak, aby na nich nic neulpívalo. Reflexní sprej Invisible Bright může mít tedy omezenou přilnavost i k impregnovaným materiálům.

Tento sprej můžete aplikovat na většinu typů oděvů z přírodních materiálů vyjma kůže a semiše. Sprej Invisible Bright nemá vliv na strukturu, barvu ani omak tkaniny.

Reflexní sprej Permanent Metallic lze přirovnat k laku, ale s reflexním účinkem, a je určen k permanentní aplikaci. Reflexní sprej Permanent Metallic má šedou barvu. Před aplikací spreje musí být objekt suchý, čistý, odmaštěný a zbavený volných nečistot. Sprej ulpívá na suchém povrchu. Některé povrchy a určité plasty mohou před aplikací spreje vyžadovat nanesení základové vrstvy k dosažení optimálního a trvanlivého výsledku. Měkké povrchy mohou po aplikaci reflexního spreje Albedo100 Permanent Metallic ztvrdnout.

Přichytí se reflexní sprej Invisible Bright, když prší?

Při aplikaci spreje musí být povrch suchý. Když ale po aplikaci vyjdete do deště, nevadí to. Až při vyprání oděvu jsou reflexní mikročástice s lepidlem z oděvu odstraněny působením tenzidů v pracím prášku.

Jak dlouho zůstane sprej Invisible Bright na oděvu?

Doba trvanlivosti spreje Invisible Bright na oděvu závisí na několika faktorech. Hlavně závisí na tom, jestli je povrch vystaven mechanickému otěru, na jaké materiály je sprej aplikován a v jakém množství (čím větší vrstva spreje, tím delší trvanlivost).

Na džínových kalhotách při běžném používání vydrží sprej Invisible Bright až týden. Pokud sprej aplikujete na objekt, který není vystaven takové míře otěru jako džínové kalhoty, například na běžecké boty nebo batoh, je jeho trvanlivost delší.

Protože při používání oděvu se vrstva spreje odírá a jeho účinek se postupně snižuje, je dobré účinek naneseného spreje Invisible Bright pravidelně kontrolovat. Pokud zjistíte, že došlo k poklesu reflexního účinku (postupy kontroly viz níže), měli byste provést dodatečnou aplikaci spreje. Když své oblečení vyperete, dojde k úplnému odstranění aplikované vrstvy spreje Invisible Bright a musíte provést novou aplikaci.

Co se stane, když své oblečení vyperu - přichytí se zbytky spreje na jiné oblečení v pračce?

Funkce pracích prášků spočívá nejenom v čištění prádla od špíny, ale také ve vázání / pohlcování nečistot a jejich odvádění do výpusti, aniž by došlo k znečištění ostatních kusů prádla. Reflexní mikročástice se rozpouští stejným způsobem a jsou odváděny do výpusti společně s ostatními nečistotami, aniž by se přichytily na jiné kusy prádla.

A příště nás čeká díl poslední. Zaměříme se na užítí reflexního spreje na zvířata - Albedo100 Horse and Pets.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.